Kalwaria Zebrzydowska '10

2010-11-02 21:28

 W dniach 17-19 września 2010 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się Dni Wspólnoty Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej z całej bernardyńskiej prowincji. Uczestniczyła w nich także wspólnota z Łęczycy.  

    Wszystko rozpoczęło się ok. godziny 18:00, kiedy zjechały się prawie wszystkie wspólnoty. O tej właśnie godzinie na auli Wyższego Seminarium Duchowego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się świadectwa wspólnot oazowych, czyli opowiadania o swoich wspólnotach. Drugiego dnia nastąpił ciąg dalszy świadectw, ale tym razem z rekolekcji wakacyjnych. Później po obiedzie było wiele czasu wolnego. Mogliśmy się ze sobą spotkać i spędzić razem trochę czasu. Mężczyźni z Łęczycy w tym czasie rozegrali mecz z braćmi klerykami (mimo to, iż było ich tylko 2, a reszta składu została skompletowana tuż przed pierwszym gwizdkiem), który  przegraliśmy 7:3. Po czasie wolnym odbyła się Droga Krzyżowa na dróżkach Pana Jezusa.
    Trzeciego dnia po uroczystej mszy św. zakończyliśmy Dni Wspólnoty 2010. Niestety, na następne spotkanie ze znajomymi musimy czekać co najmniej do rekolekcji  wakacyjnych.

Mateusz Kłudczyński